Időpont:

2020. március 6–9.

Helyszín:

Baross Gábor Kollégium

Várostervezési Napok 2020

A 11. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2020. március 6–9. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek Békásmegyer HÉV állomás és környékét kellett újratervezniük.

1. helyezett csapat (D jelű csapat) tagjai:

  • Chromicsek Adrienn (építészmérnök, BME)
  • Fazekas Mihály (tájépítész, SZIE)
  • Kuklis Tibor (építészmérnök, BME)
  • Nyitrainé Floderer Mónika Ildikó (településmérnök, SZIE)
  • Rácz Gergely Barnabás (közlekedésmérnök, BME)
  • Szalay Áron (építőmérnök, BME)
  • Szentkuti Alexandra (tájépítész, SZIE)

2. helyezett csapat (E jelű csapat) tagjai:

  • Hauser Andrea (tájépítész, SZIE)
  • Keresztényi Tamás (közlekedésmérnök, SZE)
  • Kovács Gergő (közlekedésmérnök, SZE)
  • Kovács Katalin (építőmérnök, BME)
  • Kovács Laura (településmérnök, SZIE)
  • Péter-Szabó Eszter (építészmérnök, BME)

Megosztott 3. helyezett csapatok tagjai:

A jelű csapat:

  • Hugauf Marcell (településmérnök, SZIE)
  • Kiss Vivien (közlekedésmérnök, BME)
  • Kóczán Dalma (tájépítész, SZIE)
  • Kóczán Gergely (építészmérnök, BME)
  • Négyesi Klaudia (építőmérnök, BME)
  • Rónyai Fanni (településmérnök, SZIE)
  • Tóth Balázs (építőmérnök, BME)

C jelű csapat:

  • Birta Gyöngyi Andrea (tájépítész, SZIE)
  • Kresz Máté Milán (tájépítész, SZIE)
  • Nánai Zsombor Richárd (építőmérnök, BME)
  • Pirity Ádám (építészmérnök, BME)
  • Rabócz Bence (közlekedésmérnök, BME)
  • Tűzkő Eszter (településmérnök, SZIE)

5. helyezett csapat (B jelű csapat) tagjai:

  • Babos Péter László (építészmérnök, BME)
  • Badacsonyi Csenge Klára (tájépítész, SZIE)
  • Gruber Andrea (tájépítész, SZIE)
  • Komjáti Emőke Csilla (településmérnök, SZIE)
  • Pósán Patrik (építőmérnök, BME)
  • Rónai Simon Péter (építészmérnök, BME)
  • Szécsi András (közlekedésmérnök, BME)

6. helyezett csapat (F jelű csapat) tagjai:

  • Győrfi Dániel (építészmérnök, BME)
  • Kertes Tamás (településmérnök, SZIE)
  • Kormos Henriett (logisztikai mérnök, BME)
  • Molnár András Dávid (építőmérnök, BME)
  • Posta Máté Imre (közlekedésmérnök, BME)
  • Szénás Csongor (tájépítész, SZIE)

7. helyezett csapat (G jelű csapat) tagjai:

  • Bereczki Botond (tájépítész, SZIE)
  • Bodnár Benedek (építészmérnök, BME)
  • Hadamcsik Emőke (településmérnök, SZIE)
  • Kósa Roland (építőmérnök, SZIE)
  • Pál Csilla-Evelyn (tájépítész, SZIE)
  • Szalai Dániel (közlekedésmérnök, BME)

A versenyen készült képek a Képítő Fotókör honlapján érhetők el.

A versenyről megjelent cikk a BME és a Mobilissimus Kft. oldalán.

Várostervezési Napok 2019

A 10. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2019. március 1–4. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek a Keleti pályaudvar és környékét kellett újratervezniük.

1. helyezett csapat tagjai:

  • Császár-Biró Gellért Csanád (építőmérnök, SZE)
  • Gunzinám Liza Regina (tájépítész, SZIE)
  • Király Móric (közlekedésmérnök, BME)
  • Mircsev Anna (építészmérnök, BME)
  • Nagy Ticiána (építészmérnök, BME)
  • Talamasz Tímea (építészmérnök, SZIE)

2. helyezett csapat tagjai:

  • Hajdu Evelin (tájépítész, SZIE)
  • Helméczy Károly (közlekedésmérnök, BME)
  • Kovács Ádám (építészmérnök, BME)
  • Kovács Gergő (közlekedésmérnök, SZE)
  • Nagy Gergely (építészmérnök, BME)
  • Puskás Levente (építészmérnök, BME)

3. helyezett csapat tagjai:

  • Cser Anita (építészmérnök, BME)
  • Polenszki Lilla Eszter (építészmérnök, BME)
  • Posta Máté Imre (közlekedésmérnök, BME)
  • Rozsnyai Virág (építészmérnök, BME)
  • Weimert Viktor (építőmérnök, BME)

4. helyezett csapat tagjai:

  • Lakatos Luca (tájépítész, SZIE)
  • Madácsi Flóra (tájépítész, SZIE)
  • Sunkel Diána Alexandra (településmérnök, SZIE)
  • Szentkuti Alexandra Edit (tájépítész, SZIE)
  • Szodfridt Marcell (építészmérnök, MOME)

5. helyezett csapat tagjai:

  • Lukács Norbert (közlekedésmérnök, BME)
  • Makovi Bíbor Krisztina (építészmérnök, BME)
  • Mayer Christoph Friedrich (építőmérnök, BME)
  • Somlai Bálint (építőmérnök, BME)
  • Szabó András (közlekedésmérnök, BME)

A versenyről megjelent cikk a BME és a Mobilissimus Kft. oldalán.

Várostervezési Napok 2018

A 9. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2018. március 2–5. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek Zugló vasútállomás és környékét kellett újratervezniük.

1. helyezett csapat tagjai:

  • Kaliszky Zsolt
  • Kocsis Dorottya
  • Kovács Balázs Sámuel
  • Kovács Johanna Gertrúd
  • Moussong Zsuzsanna
  • Szabó Zsolt

A versenyről megjelent cikk a Mobilissimus Kft. oldalán.

Várostervezési Napok 2017

A 8. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2017. március 3–6. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek Rákospalota-Újpest vasútállomás és környékét kellett újratervezniük.

1. helyezett csapat (6. számú csapat) tagjai:

  • Dimák Gábor (közlekedésmérnök, BME-KJK)
  • Frits Barbara (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Kovács Tamás György (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Pap Noémi (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Pozsgai István (építőmérnök, BME-ÉMK)
  • Reggel Timi (tájépítész, SZIE-TÁJK)

2. helyezett csapat (4. számú csapat) tagjai:

  • Bódi-Nagy Anasztázia (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Borbás Orsolya (építész, BME-ÉPK)
  • Eifert Ádám (közlekedésmérnök, BME-KJK)
  • Szedenik Bálint (építőmérnök, BME-ÉMK)
  • Vámos Levente (közlekedésmérnök, BME-KJK)

3. helyezett csapat (3. számú csapat) tagjai:

  • Bajzát Antal Csaba (építőmérnök, BME-ÉMK)
  • Domonkos András (építőmérnök-közgazdász, BME-GTK)
  • Fehér Barbara (építészmérnök, BME-ÉPK)
  • Imre Diana Petra (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Kiss Rita (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Krizsik Nóra (közlekedésmérnök, BME-KJK)

4. helyezett csapat (1. számú csapat) tagjai:

  • Balogh Péter (építészmérnök, SZIE-YBL)
  • Gunzinám Liza Regina (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Illés Zsombor (építőmérnök, BME-ÉMK)
  • Király Móric (közlekedésmérnök, BME-KJK)
  • Kubik Emese Flóra (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Száraz Márk (közlekedésmérnök, SZE-EEKK)

5. helyezett csapat (5. számú csapat) tagjai:

  • Császár-Biró Gellért Csanád (építőmérnök, BME-ÉMK)
  • Kenesei Bálint (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Sunkel Diána Alexandra (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Szabó Zsolt (közlekedésmérnök, BME-KJK)
  • Vizi Kata Veronika (építész, BME-ÉPK)

6. helyezett csapat (2. számú csapat) tagjai:

  • Bancsi Réka (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Németh Veronika (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Strausz Péter (közlekedésmérnök, BME-KJK)
  • Tömöri Kamilla (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Tóth Kata Henrietta (tájépítész, SZIE-TÁJK)
  • Wagner Márton (építőmérnök, BME-ÉMK)

A versenyről megjelent cikk a BME és a Mobilissimus Kft. oldalán.

Várostervezési Napok 2016

A 7. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2016. március 18–21. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek a Közvágóhíd és környékét kellett újratervezniük.

1. számú csapat tagjai:

  • Adorján Péter Gábor (közlekedésmérnök, SZE)
  • Csikár Ottó (építészmérnök, SZE)
  • Juhász Dávid (építőmérnök, SZE)
  • Serfőző Sándor (közlekedésmérnök, SZE)

2. számú csapat tagjai:

  • Arendt Eszter (építőmérnök, BME)
  • Benyó Bence (építőmérnök, BME)
  • Fényes Kitti (építészmérnök, BME)
  • Hartvig Dániel (építészmérnök, BME)
  • Koppány Lili (kertépítő, SZIE)
  • Vörös Ákos (közlekedésmérnök, BME)

3. számú csapat tagjai:

  • Baráz Csongor Dömötör (építőmérnök, BME)
  • Békési Dorottya (tájépítész, SZIE)
  • Brassányi Áron (építőmérnök, BME)
  • Fülöpi Gergely (építészmérnök, SZE)

4. számú csapat tagjai:

  • Ferenczi Andrea (építőmérnök, BME)
  • Juhász Erika (építőmérnök, BME)
  • Kovács Ildikó (építészmérnök, SZIE)
  • Polgár Katalin (építőmérnök, BME)

5. számú csapat tagjai:

  • Hodossy Anna (tájépítészmérnök, SZIE)
  • Fózer Zsófia (tájépítészmérnök, SZIE)
  • Czövek Balázs (építőmérnök, BME)
  • Somogyi Bálint (építészmérnök, BME)
  • Szenkovits Bence (műszaki menedzser, BME)

Várostervezési Napok 2015

A 6. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2015. február 26. és március 2. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek a Döbrentei teret kellett újratervezniük.

Az 1. helyezett csapat tagjai: Gyimesi Levente, Lakner Lóránd László, Lehotai Bence, Miskolczi Lilla, Oláh Péter Ciprián és Vadász Dániel.

A versenyről készült képek: 1. nap, 2. nap, 3. nap, 4. nap, 5. nap.

A versenyről megjelent cikk a BME Építőmérnöki Karának és az Indóháznak oldalán, valamint egy interjú a győztes csapattal, szintén az Indóház oldalán.

Várostervezési Napok 2014

A 5. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2014. február 27. és március 3. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek a Boráros teret kellett újratervezniük.

Az 1. helyezett csapat tagjai: Édelmayer Zsófia, Frenyó István, Hajdu Marcell, Mudry Luca és Spohn Márton.

A 2. helyezett csapat tagjai: Caesar Bálint, Domonkos András, Hegyi István, Opoldusz Máté, Szabó Dániel.

A 3. helyezett csapat tagjai: Kapcsos Ádám, Nagy Adrienn, Nagy Gábor, Slosár Lívia, Zsugonits Eszter.

A versenyről készült képek: műhelymunka, 3. nap, Czitrovszky Balázs képei.

A versenyről megjelent cikk az Indóház oldalán.

Várostervezési Napok 2013

A 4. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2013. február 28. és március 4. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek a budai rakpart Gellért tér és a Rákóczi híd közötti szakaszát kellett újratervezniük.

A versenyről készült képek: megnyitó, helyszínbejárás, műhelymunka, Czitrovszky Balázs képei.

A versenyről megjelent cikk az Urbanista oldalán, valamint az Újbudai Mozaik készített riportot a rendezvényről.

Várostervezési Napok 2012

A 3. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok 2012. február 23-27. között zajlott le. A műhelyversenyen a versenyzőknek az Etele teret kellett újratervezniük.

1. helyezett csapat tagjai:

  • Donka Sándor (építészmérnök)
  • Nagy Tekla Kinga (építőmérnök)
  • Perge Márton (építészmérnök)
  • Selmeczy András (közlekedésmérnök)
  • Szántó Ágnes (építőmérnök)

2. helyezett csapat tagjai:

  • Kurucz Adrienn (építőmérnök)
  • Márkus Máté (építőmérnök)
  • Regőczy László (építőmérnök)
  • Szabó Anna (építészmérnök)
  • Szőcs Ilona (építészmérnök)

3. helyezett csapat tagjai:

  • Bíró Szabolcs (építőmérnök)
  • Farkas Márta Zsófia (építőmérnök)
  • Laczkó Zsuzsanna (építészmérnök)
  • Lövétei Áron (özlekedésmérnök)
  • Rétsághy Dorottya (építőmérnök)

A versenyről készült képek: megnyitó, helyszínbejárás, Czitrovszky Balázs képei.

A rendezvényről megjelent cikk a hg.hu, a HVG.hu és az Indóház oldalán.

Várostervezési Napok 2009

A 2. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok, mely során a versenyzőknek a kőbányai Éles sarok és környékét kellett újratervezniük.

A versenyről készült képek itt érhetők el.

Várostervezési Napok 2008

Az 1. alkalommal megrendezett Várostervezési Napok, mely során a versenyzőknek a Citadella környékét kellett újratervezniük.

A versenyről készült képek itt érhetők el.